ТИЖДЕНЬ АВСТРІЙСЬКОГО КІНО 2020 У ЛЬВОВІ ОГОЛОШУЄ ПРОГРАМУ

event28.09.2020
visibility592
ТИЖДЕНЬ АВСТРІЙСЬКОГО КІНО 2020 У ЛЬВОВІ ОГОЛОШУЄ ПРОГРАМУ
9-й щорічний фестиваль «Тиждень австрійського кіно» стартує у Львові 8 жовтня. Цього року до програми увійшли чотири повнометражних фільми, а також традиційна добірка короткометражок від фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA.

Покази «Тижня австрійського кіно» відбудуться у львівському кінотеатрі «Планета кіно» у Forum Lviv з 8 по 12 жовтня. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. Усі події фестивалю здійснюватимуться згідно з рекомендаціями МОЗ щодо проведення масових культурних заходів під час дії карантину.

Відкриє фестиваль історична трагікомедія «Мій друг Зиґмунд Фройд» Ніколауса Лейтнера, відомого австрійського телережисера та сценариста. Фільм екранізує німецький роман-бестселер «Продавець тютюну» та розповідає про Відень часів нацистської окупації. Головний герой переживає муки першого кохання, а порадою йому допомагає найбільший експерт — сам Зиґмунд Фройд. Стрічка Лейтнера отримала чотири номінації на національну премію Austrian Film Award: за найкращі ролі другого плану, костюми та музику. Показ відбудеться 8 жовтня.

Документальний фільм «За лаштунками Віденської опери» запрошує у світ одного з найголовніших оперних центрів світу. На глядачів чекає півторагодинна екскурсія під класичну музику та знайомство із роботою, яка зазвичай залишається невидимою. Зміни тут тривають із сьомої ранку до одинадцятої вечора – Віденська опера закривається лише на два вихідних на рік та продає 99% квитків на свої вистави. Показ відбудеться 9 жовтня.

Драма «Земля під моїми ногами» – історія стосунків молодої та успішної бізнес-леді та її старшої сестри, яка намагалася покінчити життя самогубством. Стрічка була вперше представлена публіці на Берлінському кінофестивалі, де претендувала на здобуття премії «Золотий ведмідь» та Teddy за найкращий художній фільм. Робота режисерки Марі Кройцер також отримала сім номінацій на Austrian Film Award та здобула премію за найкращу жіночу роль другого плану. Показ цієї стрічки відбувається в рамках тематичного року Calliope Austria 2020: Жінки у суспільстві, культурі на науці, який проводиться за ініціативою МЗС Австрії. Показ відбудеться 12 жовтня.

Для сімейного перегляду у програмі фестивалю пропонується пригодницька стрічка «Як я навчився бути дитиною». Її головний герой – молодший син чудернацької родини кондитерських магнатів, від природи наділений вражаючою уявою та почуттям гумору. Його батько, тиран та цинік, відсилає сина до коледжу. Фільм спільного виробництва Австрії та Німеччини було відзначено трьома номінаціями та премією Austrian Film Award за найкращі костюми. Показ відбудеться 10 жовтня.

Також на гостей «Тижня австрійського кіно» чекає традиційна добірка найкращих медіаробіт міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA. Кіноогляд щорічно проходить в австрійському місті Лінц і презентує передові візуальні технології. Показ відбудеться 11 жовтня.

Організаторами фестивалю виступають Австрійський культурний форум у Києві та компанія «Артхаус Трафік». Фестиваль вдячний Райффайзен Банку Аваль, надійному фінансовому партнеру, який вже багато років підтримує українські покази найбільш яскравих і резонансних кіноробіт Австрії.