Урочисте перепоховання останків вояків Першої світової війни в смт. Івано-Франкове

event29.09.2017
visibility1174
Урочисте перепоховання останків вояків Першої світової війни в смт. Івано-Франкове
Сьогодні 29 вересня Почесний консул Австрії у Львові пан Маркіян Мальський виступив з словом на урочистому перепохованні останків вояків, які загинули в часи Першої світової війни. Захід відбувався на військовому цвинтарі в смт. Івано-Франкове.

З промови Почесного консула:

"Західна Україна, а особливо Галичина, є колискою історії багатьох народів. Однак, на превеликий жаль, не всі сторінки нашої історії світлі. Західноукраїнські землі, особливо за період минулого століття, були свідками трагедій, що у світовому масштабі, докорінно змінили усталений політичний та геополітичний устрій, спричинили економічні та соціальні занепади, перекреслили та зламали мільйони життів.

Одними з найтрагічніших були події першої світової війни, про які сьогодні, вже більш ніж через сто років, продовжуємо згадувати з глибоким сумом та болем. Страшно усвідомити, що власне тут, де ми з Вами стоїмо, точилися бої, що стали фатальними для цілого народу, що волею чи неволею стали їх учасниками.

Війна забрала в них найголовніше – їх життя та особистість, і нарекла натомість фатальним означенням: «солдат». За цим «солдат» ховається чийсь син, брат, батько, друг. Ми можемо лише здогадуватися, скільки цих молодих людей могли б стати лікарями, вчителями, успішними підприємцями, хто був би талановитим художником, поетом чи музикантом. Війна зруйнувала їх шанс стати тими, ким вони могли б бути, і позбавила їх можливості прославити себе і свою батьківщину плідною працею чи талантами.

Сьогодні ми переживаємо особисту трагедію кожного з цих тисячі і чотирьохсот невідомих поневолі і вшановуємо їх: своєю пам'яттю і спільною справою відбудови миру.

Так, події, що їх з жалем згадуємо сьогодні, були сумним уроком історії. Та доки не вивчимо і не будемо пам’ятати нашої історії, доти ми приречені на її повторення, що в реаліях сьогодення вже давно не здається пустими словами. Війна, а особливо з погляду сторічної перспективи, не має переможців. Війна – це завжди поразка, як для цілих народів, так і для кожного зокрема. Сьогодні ми з вами стали свідками пам’яті, і значення цього моменту важко переоцінити.

Та що найголовніше, сьогодні ми з вами стаємо свідками відбудови миру. Мені хочеться згадати слова святої Матері Терези, що не раз підкреслювала значення миру для світу: «Я ніколи не приєднаюся до руху проти війни… - казала вона. - Покличте мене, коли з’явиться рух за мир». В нинішніх реаліях як ніколи усвідомлюємо могутнє значення цих слів. Власне ця урочистість сьогодні має свою високу місію – бути цим «рухом за мир», навіть через століття, тож долучаймося до цього руху усі.

Хочу подякувати організації "Чорний Хрест", іноземним гостям, а також усім, хто долучився."