Військове кладовище у с. Жовтанці

event23.06.2017
visibility2799
Військове кладовище у с. Жовтанці
10 червня 2017 р. у с. Жовтанці на північний схід від Львова відбулося повторне відкриття військового кладовища часів Першої світової війни.

Реконструкція військового кладовища, на якому разом із солдатами австро-угорської армії також поховані німецькі та російські солдати, відбулася за ініціативи «Спілки Імператорських стрільців Тіроля 1921» («Kaiserschützenbund Tirol 1921»). У цьому історичній спілці допомагали об’єднання «Австрійський чорний хрест», яке піклується про військові цвинтарі, керівництво органів влади сіл Жовтанці та Ременів, поблизу яких знаходиться кладовище, та громада с. Жовтанці. Цвинтар відкрили керівник спілки Ганс-Петер Гертнер та сільський голова Жовтанців. У присутності місцевих мешканців, членів «Спілки Імператорських стрільців Тіроля 1921» у традиційній уніформі стрільців імператорської армії, а також делегації Української академії сухопутних військ та гарнізону Львова місцевий священик провів святу месу та освятив могили полеглих вояків. Свято завершилося молитвою за мир, що у ці часи є для українців чимось більшим, аніж просто слова.

Тірольські стрільці, що імператорським указом 1917 р. були перейменовані на імператорських стрільців, вважалися елітою австро-угорської армії. Головною особливістю цих солдатів була їхня підготовка для ведення бою в умовах високогір'я. З осені 1914 року до літа 1915 року солдати трьох імператорських стрілецьких полків та кінний імператорський стрілецький полк брали участь у боях по всій території Галичини. Майже 6000 з них загинули у цих боях та, в основному, поховані там. «Спілка Імператорських стрільців Тіроля 1921», заснована у 1921 році, з місцевими осередками у Північному та Південному Тіролі, а також у Вельштіролі, взяла на себе місію збереження традицій та історії трьох імператорських стрілецьких полків та кінного імператорського стрілецького полку, вшановуючи у такий спосіб пам'ять про цих легендарних високогірних воїнів – попередників Високогірних військ Австрійських Збройних Сил. З 2017 року «Спілка Імператорських стрільців Тіроля 1921» є традиційною асоціацією Шостого піхотного батальйону (Jägerbataillon 6) Австрійських Збройних Сил.

Пам'ятник на військовому кладовищі в Жовтанці. Джерело: Кайзерська Федерація Стрільби Тіроля 1921

Пам'ятник на військовому кладовищі в Жовтанці

малюнок: Кайзерська Федерація Стрільби Тіроля 1921